miot p – MAJ 2021

Mamy szczenięta po naszej Smokie i WILSONIE vom Scharnhorster Land . 2 suczki i 4 pieski.

Wilson to pies urodziny 24 stycznia 2019 roku o umaszczeniu
ee-Red. Jest to przepiękny pies o cudownym usposobieniu, zrównoważonym temperamencie i stabilnej psychice. Pies bardzo przyjazny.

Informacje o Smokie – w dziale „Nasze psy”. 🙂

Pies oczywiście przebadany genetycznie:

HD A
ED 0/0
OCD -/-

DNA TESTED
DNA tested : IGS, MDR1,MH, NCL, TNS, RS, GG, HUU, PLL SN, DM,
CYSTINURIA type II – A – CLEAR
Hiplaxity 1 N/N
Hiplaxity 2 N/N
CEA – CARRIER
Profil DNA

kliniczne badanie oczu z dnia 24-06-2020
PPM, PHTVL/PHPV, RD, CEA, PRA, KAT, – CLEAR / CZYSTE
GONIOSCOPY / ICAA – CLEAR / CZYSTE

Szczenięta dedykowane dla osób początkujących. Spodziewamy się miękkiego charakteru. Szczenięta będą miały prawdopodobnie predyspozycje do agility, obedience, dogfrisbee noseworking.
Nie polecamy psów z tego miotu do pracy pod kątem zawodów.Smokie rozpoczyna 5 tydzień ciąży. O przebiegu ciąży można przeczytać w zakładce Ciekawostki (http://www.celebrisastrum.pl/przebieg-ciazy/?preview_id=3380&preview_nonce=de4891ddc5&preview=true ). Nie widać jeszcze zbyt dużych zmian u Smokie, nadal jest bardzo aktywna w ciągu dnia, dołącza do zabaw Shelby i Nexy. Jedyna zauważalna zmiana to wzrost apetytu, trzeba pilnować małej złodziejki, ale na razie porcji dziennej jeszcze nie zwiększamy.

Dzisiaj 40 dzień, czyli pomalutku zaczynamy „zjeżdżać” z górki. Po Smokie widać już, że jest szczenna, brzuszek się zaokrąglił, apetyt dopisuje. W poniedziałek przejdziemy już na inną karmę, dostosowaną do jej potrzeb. Smokie nadal aktywnie uczestniczy w naszym codziennym życiu, muszę ją pilnować, ponieważ chce się bawić z Nexą, a tego już nie wolno jej robić. W poniedziałek jedziemy na kontrolne badanie, w tym USG.

Dziś (10.05) byłam ze Smokie na kontroli. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Maluchy fajnie rosną (główki już ponad 2 cm mają 🙂 ) serduszka biją. Smokie jest w bardzo dobrej kondycji, aż muszę ją pilnować, by za bardzo nie szalała. Brzuszek jest już mocno widoczny, oby dalej tak spokojnie ta ciąża przebiegała.

29 maja 2021 Smokie urodziła 6 klusek – dosłownie waga urodzeniowa od 410 do 460 g. Mamy dwie suczki i cztery pieski Poród był długi i wyczerpujący. Złapię oddech i napiszę coś więcej i oczywiście dam zdjęcia.

A oto pierwsze zdjęcia maluchów z miotu P. Na razie kilka, ponieważ na te chwilę za bardzo staram się ich nie ruszać, niech spokojnie aklimatyzują się przy mamusi. Co ważne, to szkraby są duże, silne, przybrały już na wadze. Oby tak dalej. Smoki oczywiście, która jest wzorową mamą, opiekuje się nimi bardzo dobrze.

WSZYSTKIE SZCENIAKI MAJĄ JUŻ SWÓJ NOWY DOMEK!!!

P-szkraby skończyły tydzień. ładnie przybierają na wadze, powoli pojawia się pigment. Czas na indywidualną prezentację.

Dziewczyny 😃

Padme Celebris Astrum, waga urodzeniowa 410 g, po tygodniu 650 g, po dwóch 1050 g – ZAREZERWOWANA

Pira Celebris Astrum, waga urodzeniowa 430 g, po tygodniu 650 g , po dwóch 1050 g – ZAREZERWOWANA

Chłopaki 😁

Pike Celebris Astrum , waga urodzeniowa450 g, po tygodniu 710 g,
, po dwóch 1160 g – ZAREZERWOWANY

Pax Celebris Astrum , waga urodzeniowa 460 g, po tygodniu 760 g,
, po dwóch 1260 g – ZAREZERWOWANY

Piesek czekoladowy, waga urodzeniowa 450 g, po tygodniu 740 g,
po dwóch 1160 g – ZAREZERWOWANY

Piesek czekoladowy, waga urodzeniowa 430 g, po tygodniu 660 g,
po dwóch 1050 g – ZAREZERWOWANY

Dzisiaj P- Szkraby rozpoczęły 3 tydzień życia. Oczka otwarte ( w różnym stadium), nadal z niebieską błonką, ale już coś tam widzimy. Ciężki okres na robienie zdjęć, chyba że śpią. Kilka fotek jednak się udało zrobić.