hodowla

Hodowla Border collie    CELEBRIS ASTRUM FCI -– szczęśliwa gwiazda

           Nasza hodowla jest hodowlą domową. Moje psy należą do rodziny i żyją z nami w domu. Cieszymy się każdym wspólnie spędzonym dniem. Nie wyobrażam sobie życia bez tych wspaniałych przyjaciół. Hodowla jest moim hobby, pasją. Dla mnie  ważna jest  jakość szczeniąt, przede wszystkim  pod  kątem  psychiki oraz zdrowia, ale również pod kątem eksterieru.  Staramy się zapewnić naszym psom jak najlepsze warunki, tak aby mogły cieszyć się życiem u naszego boku. Towarzyszą nam nie tyko w domu, ale również w czasie wakacyjnych wyjazdów.  

              Sprzedajemy psy wyłącznie rodowodowe.  Szczenięta opuszczające nasz dom bedą odrobaczone, zaszczepione, wyposażone w wyprawkę. Szczenieta wychowują się wśród dzieci, są starannie socjalizowane, do dyspozycji mają plac zabaw. Są przyzwyczajane do zabiegów pielęgnacyjnych.  

              Przyszłym włascicielom oferuję pomoc w każdej kwestii dotyczacej rasy, opieki, pielęgnacji oraz wychowania. Bardzo bym chciała, aby szczenięta z mojej hodowli trafiały do osób, ktore lubią aktywnie spędzac czas z psem, do osób które chcą z psem pracować, uczyć psa a przy okazji siebie.  Od włascicieli oczekuje przede wszytskim miłości i konsekwencji w wychowaniu maluchów 🙂

Bugi

Bugi 6

 

Bugi 9

Cele

Każdy hodowca stawia sobie cele. Dla mnie najważniejszy jest dobór rodziców pod względem zdrowia oraz charakteru. Dlatego głównymi celami hodowlanymi są: zdrowie i zrównoważona psychika. Oczywiście wygląd jest też ważny musi on być zgodny ze wzorcem rasy. Stąd też zależy mi również na prawidłowym eksterierze szczeniąt.

Dlaczego tak ważne jest zdrowie i psychika? Wynika to z tego, że aby pies mógł pracować z czlowiekiem musi być zdrowy i mieć stabilną psychikę.

Jakich szukam właścicieli?

Border collie to pies o specyficznych potrzebach, pies który wymaga tego aby poświęcać mu czas i zapewniać różnego rodzaju zajęcia. Border nie może się nudzić, siedzieć sam w domu czy na ogrodzie. Bardzo bym chciała aby szczenięta z mojej hodowli trafiały do osób, które lubią aktywnie spędzać czas z psem, do osób, które chcą z psem pracować, uczyć psa a przy okazaji siebie.  Ważne jest, aby nowi właściciele potrafili zapewnić psu rozmaite zajęcia a tym samym zapewnili szczęśliwe życie. Jeżeli przy okazji będą chcieli wypróbować swych sił na zawodach i wystawach będę bardzo szczęśliwa.

Chciałabym zachować stały kontakt z rodzinami szczeniąt z mojej hodowli. Zawsze jestem do dyspozycji w razie pytań i problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *