Bugi

Bugi 9

Cele

Każdy hodowca stawia sobie cele. Dla mnie najważniejszy jest dobór rodziców pod względem zdrowia oraz charakteru. Dlatego głównymi celami hodowlanymi są: zdrowie i zrównoważona psychika. Oczywiście wygląd jest też ważny musi on być zgodny ze wzorcem rasy. Stąd też zależy mi również na prawidłowym eksterierze szczeniąt.

Dlaczego tak ważne jest zdrowie i psychika? Wynika to z tego, że aby pies mógł pracować z czlowiekiem musi być zdrowy i mieć stabilną psychikę.

Jakich szukam właścicieli?

Border collie to pies o specyficznych potrzebach, pies który wymaga tego aby poświęcać mu czas i zapewniać różnego rodzaju zajęcia. Border nie może się nudzić, siedzieć sam w domu czy na ogrodzie. Bardzo bym chciała aby szczenięta z mojej hodowli trafiały do osób, które lubią aktywnie spędzać czas z psem, do osób, które chcą z psem pracować, uczyć psa a przy okazaji siebie.  Ważne jest, aby nowi właściciele potrafili zapewnić psu rozmaite zajęcia a tym samym zapewnili szczęśliwe życie. Jeżeli przy okazji będą chcieli wypróbować swych sił na zawodach i wystawach będę bardzo szczęśliwa.

Chciałabym zachować stały kontakt z rodzinami szczeniąt z mojej hodowli. Zawsze jestem do dyspozycji w razie pytań i problemów.